במסגרת ברית הערים התאומות בין העיר חיפה לעיר שנחאי בסין, קיבלה עיריית חיפה הזמנה ל- 5 בני נוער נבחרים להשתתף במחנה קיץ בינלאומי  שהתקיים בעיר שנחאי.    

בית ספרנו, תיכון עירוני ה' , נבחר לייצג את העיר חיפה ואת מדינת ישראל.

התלמידים/ות : גילי ,דניאל,יואב ,רומי  ושירה בני הנוער ,והמורה, נלי הופמן, נבחרו בשנת הלימודים תשע"ו,  לקחת חלק במשלחת ייחודית זו המאפשרת מפגש עם  בני נוער מ-17 מדינות בעולם.

במחנה הקיץ השתתפו כ- 100 בני נוער ממדינות שונות ברחבי העולם.

תלמידינו היו הנציגים היחידים ממדינת ישראל והעיר חיפה.

במהלך שהותם במחנה נפגשו מדי יום ורוב שעות היום עם בני הנוער האחרים מהמדינות השונות, למדו איתם את השפה הסינית, קליגרפיה, אומנות הלחימה ועוד וגם סיירו איתם בעיר וחוו ביחד חוויות שונות ומיוחדות.

 

מטרות מחנה הקיץ לשנחאי

1.חיזוק וקידום היחסים בין שנחאי ועריה התאומות בעולם, באמצעות מפגש בינלאומי בין בני נוער.

2.חשיפה מהותית לתרבות הסינית: שפה, מנהגים וכו' באמצעות מפגש משמעותי עם תלמידים ומורים בשנחאי.

3.הכרת העיר שנחאי ע"י סיורים בעיר הישנה, החדשה ובסביבותיה.

4.הכרת התרבות הסינית בדרך חווייתית ע"י התנסות קהילתית, לדוגמה, יום אירוח בבית משפחה מקומית בשנחאי.

2016-08-27 09.47.16 שנגחאי

מכתב ההזמנה שקיבלו התלמידים:

"וועדת החינוך העירונית של שנחאי, העיר התאומה של חיפה מזמינה 5 תלמידי תיכון ,בחופשת הקיץ , מ 11 ליולי ועד  ה- 24  ליולי 2016.

זו השנה השביעית שהמשלחת לסין  מתקיימת כמשלחת בית ספרית.

המשלחת תשהה כשבועיים במחנה נוער של אחת האוניברסיטאות של שנחאי והתלמידים ילונו בחדרי מעונות הסטודנטים. המארחת של המשלחת הבית ספרית  היא ,מחלקת החינוך העירונית של שנחאי , והיא משקיעה מאמצים רבים כספיים וארגוניים בקיום האירוח.

החשיבה העומדת מאחורי השקעה זו היא שהיכרות וקשרים בין בני נוער, מניבים  מאוחר יותר (בהתבגרם ובהגיעם למשרות ותפקידי מפתח כלכליים או חברתיים או פוליטיים), בסיס לקשר בין מדינות ולקיום עסקים משותפים.

מחלקת החינוך העירונית של שנחאי מגייסת בני נוער מצטיינים מבתי ספר הטובים בעיר, השולטים בשפה האנגלית, לארח את בני הנוער המגיעים מערים תאומות בינלאומיות של שנחאי. הם מכינים ומאמנים את בני הנוער המארחים, לעזור בכל הפעילויות ולהיענות לכל צרכי המשלחות (יש גם אנשי סגל מבוגרים ,אבל רוב עבודת השטח נעשית ע"י בני הנוער סינים).

השנה משתתפות במחנה  כ-17 משלחות ממדינות שונות, מערים תאומות של שנחאי בעולם (אירופה, דרום אמריקה, דרום אפריקה, אוסטרליה, רוסיה), איתן תטיילו ותלמדו ביחד. תתחרו ביניכם בתחרויות שונות ותציגו את עצמכם אחד בפני השני וכמובן שתציגו את עירכם ואת מדינתכם בפני חברי המשלחות השונות והם יציגו את עצמם בפניכם.

המחנה מתקיים באחת האוניברסיטאות של שנחאי הממוקמת באזור המודרני של העיר, בו מפעלי היי-טק רבים.

מטרת הגיבוש היא ליצור היכרות בין בני הנוער. המארחים הסינים נלווים לכל הפעילויות והופכים להיות חברים.

אנו נלמד סינית,נלמד על התרבות הסינית ונתאמן בתורת הלחימה הסינית. נצא לסיורים באופן מאורגן, נבקר באתרים שמייצגים את קידמה של סין ואת התרבות העשירה שלה .יום אחד נתארח בבית של המארחים, הסינים וזוהי הזדמנות לחוות מקרוב את המשפחה הסינית המודרנית ותרבותה.

במהלך השבועיים נצטרך גם להציג עצמנו בפני שאר המשלחות וכן להציג את עירנו ומדינתנו .

תנאי השתתפות :שליטה טובה מאוד בשפה האנגלית ,יחסי אנוש טובים,התנהגות טובה מאוד,המלצה מהמחנכת/מרכזת שכבה והתחייבות להשתתפות בכל תהליך ההכנה לקראת הנסיעה".משלחת קיץ לשנגחאי

כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות