לאה פולונסקי זכתה במדליית הארד באליפות אירופה לנוער ב 200 מ' מעורב אישי

בסיום אליפות אירופה לנוער בקאזאן, רוסיה, זכו אנסטסיה גורבנקו (מכבי קריית ביאליק) במדליית הכסף ולאה פולונסקי (מכבי חיפה) במדליית הארד, במשחה ל-200 מטר מעורב אישי.

שתי הישראליות זינקו יחד לגמר וקיוו לחזור על מה שעשו רון פולונסקי וגל כהן גרומי במשחה המקביל לגברים עם פודיום כפול. בסיום, אכן כך היה. גורבנקו נגעה שנייה בקיר עם 2:13.81 דקות, רק שלוש מאיות ממדליית הזהב, בה זכתה זואי פוגלמן הגרמנייה. פולונסקי קבעה 2:14.29 דקות, שיפור של כחצי שנייה לשיאה האישי, וקטפה את הארד.

לאה פולונסקי: "ידעתי שאם אשבור את השיא האישי זה יכול להעניק לי מדליה ואני שמחה שעשיתי את זה. עבדתי מאוד קשה בשנה הזאת וכיף שיש לזה תוצאה כמו מדליה באליפות אירופה לנוער. זה הרבה בזכות המאמנים, כמובן, ובפרט חנן שטרלינג ופקה נוטינן המאמנים האישיים שלי במכבי חיפה״.

יו״ר איגוד השחייה, סימון דוידסון אמר בסיום התחרות: ״אני גאה מאוד בשחיינים ובמאמנים על תחרות מצוינת. ישראל מעולם לא זכתה בחמש מדליות באליפות אירופה לנוער, ומעבר לזה, ראינו עוד הרבה מאוד גמרים, כולל לשליחים, ושיאים אישיים כמעט בכל קפיצה למים. יחד עם ההישגים של נבחרת הקדטים, אנחנו רואים שיפור מתמיד בגילאים הצעירים ואני בטוח שזה יבוא לידי ביטוי גם אצל הבוגרים״.

כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות